Aşağıda sıkça sorulan soruları ve cevapları görebilirsiniz. Bunlar dışında bize sormak istedikleriniz olursa bize e-posta ile veya 0252 313 00 88 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Kargo ve Teslimat

Siparişim Ne Zaman Kargoya Verilir?

Siparişiniz onaylandıktan sonra (nakit ödeme yaptıysanız ürün ücreti eksiksiz hesabımıza geçtikten sonra veya kredi kartı ile ödeme yaptıysanız ödeme onayı geldikten sonra) hafta içi (Pazartesi-Cuma) saat 15:00’e kadar ve Cumartesi saat 12:00’ye kadar satın almış olduğunu ürünler aynı gün kargoya verilir.

Cumartesi saat 12:00’den sonra yapılan yapılan alışverişler Pazartesi günü kargoya verilir.

Resmi Bayramlar ve Dini Bayramlarda yapılan alışverişlerde ürünler tatili takip eden ilk iş gününde kargoya verilir.

Kargo Takip Numarası Nasıl Alabilirim?

Kargoya verilen ürünlerin takip bilgileri 19:00’dan sonra E-Posta yoluyla sizinle paylaşılır. Ayrıca satın alma işlemi sırasında sitemiz üzerinden hesap oluşturduysanız kargo takibini Hesabım sayfası üzerinden yapabilirsiniz.

Kargo Teslimat Seçenekleri ve Kargo Firması

Satın aldığınız ürünlerinizi mağazamızdan teslim alabileceğiniz gibi Türkiye’nin her noktasına gönderimini de sağlamaktayız. Ürünlerimizi anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile göndermekteyiz.

Ürün ve Fatura Adresi Farklı Olabilir mi?

Satın alma adımına geçtiğinizde ilk olarak fatura adresi bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Bilgileri girip “Devam Et” düğmesine bastığınızda sistem size “Farklı bir adrese gönderilsin mi?” sorusunu yöneltir. Eğer ürünün farklı bir adres gitmesini istiyorsanız sorunun yanındaki kutucuğu işaretleyip açılan bölüme teslim edilmesini istediğiniz adresi girebilirsiniz. Eğer ürünü mağazamıza gelip kendiniz teslim almak istiyorsanız “Siparişinizle ilgili notlar” bölümüne bu notunuzu yazabilirsiniz. Ardından “Devam Et” düğmesine basarak ödeme aşamasına geçebilirsiniz.

Almış Olduğum Bisiklet Kurulu mu Gelir

Sitemizden aldığınız bisikletler orijinal kutusu içerisinde yarı demonte halde gönderilir. Yapmanız gereken en yakın yetkili servise götürüp kurdurmak olacaktır. Bisikletin kutusunun içerisinde ücretsiz kurulum kartı bulunmaktadır. Bisikletinizin garantisinin geçerli olabilmesi için servis tarafından birleştirilmiş olması önemlidir.

Ürünüm Hasarlı Geldi Ne Yapmalıyım?

Ürünlerimiz kargoya verilmeden önce son kontrolleri yapılır ve sadece kusursuz olan ürünlerin gönderimi yapılır. Gönderilen ürünler sigortalı olarak yollanmaktadır. Yolda oluşabilecek hasarlardan kargo firması sorumludur. Bu sebeple hasarlı olabileceğini düşündüğünüz ambalajları kargo kuryesiyle birlikte açıp eğer bir problem varsa kargo yetkilisiyle tutanak tutun.

Ödeme ve Güvenlik

Kredi Kartımı Kullanırken Sorun Yaşar mıyım?

Sitemiz 256bit SSL güvenlik sertifikasıyla şifrelenmektir. Ödeme işlemini yaparken kart bilgileriniz üçüncü şahıslar tarafından takip edilemez. Bilgileriniz şifreli bir şekilde finans kuruluşuna aktarılır. Kart bilgileriniz hiç bir şekilde sunucularımızda tutulmaz. Ayrıca 3D ödeme yöntemi ile de ilave güvenlik sağlanmış olur. Bu sayede sanal posumuz fiziksel kart kullanımından daha da güvenli bir seviyededir.

İnternetten Alışveriş Güvenli mi?

Sitemiz üzerinden yapacağınız işlemlerde güvenliğinize ve gizliliğe büyük önem veriyoruz. Sitemiz 256bit SSL şifreleme yöntemi ile güvenlik altına alınmıştır. Bu sayede sitemiz üzerinde yapacağınız işlemler üçüncü kişiler tarafından takip edilemez. SSL sertifikasını bir kaç farklı yöntemle kontrol edebilirsiniz. SSL sertifikası ile şifrelenen sitelerin adresleri https:// ibaresiyle başlar. Bunu tarayıcınızın adres satırından kontrol edebilirsiniz (https://www.bodrumbisiklet.com.tr gibi). Diğer bir yöntem ise tarayıcınızın adres satırında adresten önce bir asma kilit simgesini kontrol etmektir. Bu asma kilit simgesine tıkladığınızda ise açılan pencere size sertifikanın geçerliliğini teyid eder..

Ödeme ve Güvenlik

Ürünler Garantili mi?

Satışta bulunan tüm ürünlerimiz üretici firmalar tarafından Tüketici Kanunu çerçevesinde garanti kapsamı altındadır. Bu sebeple ürün faturalarınızı ve garanti belgelerini saklamanız ileride karşılaşabileceğiniz sorunların garanti kapsamı içerisindeyse bu hakkın kullanımı için önemlidir.

Bisikletler 2 yıl garanti ile satılmaktadır. Satın aldığınız bisikletinizin yetkili serviste kurulumunun yapılması ve periyodik bakımlarının tekrar yetkili servislerce gerçekleştirilmesi ürünün garanti kapsamı dışında kalmaması için önemlidir.